У Полтаві заборонили зовнішнє зображення із зображенням Мазепи

Вчора Полтавська обласна організація ВО «Свобода» розпочала у Полтаві розміщення на бігбордах зображення Івана Мазепи з гаслом «Мазепа переміг! Українська Держава є!». Реакція полтавської влади була миттєвою – відбулося позачергове засідання міськвиконкому, на якому керівникам рекламних агентств заборонили розміщувати подібну рекламу. За словами в.о. голови Полтавської обласної організації ВО «Свобода» Олега Головченка, ця ситуація не є дивною. «Українські патріотичні гасла шкодять проросійському іміджу, який, готуючись до так званого «відзначення» Полтавської битви, старанно формують Полтавська міська рада та міський голова Андрій Матковський», – зазначив Олег Головченко.

Він пожартував, що таким чином незабаром дійде до того, що заборонять 10-гривневі купюри, на яких також зображений Мазепа.

В свою чергу, сьогодні Полтавський міський голова Андрій Матковський звернувся до всіх полтавців, зокрема, до керівників та членів політичних партій, громадських об’єднань – не піддаватися на провокації та «не допустити розбрату і протистояння». Згідно зі зверненням, Полтавська битва змінила політичну мапу Європи, долю багатьох країн і народів і історики і політики не в усьому сходяться щодо її оцінок. «Історію не можна використовувати для розпалювання розбрату і протистояння, історія повинна бути закликом до взаєморозуміння і примирення». За його словами, мерія робить все, щоб у ході підготовки та проведення міських заходів продемонструвати європейський підхід до складних сторінок історії, цивілізоване ставлення до вшанування пам’яті загиблих у Північній війні.

«Ніхто із тисяч зарубіжних гостей, які прибудуть до нашого міста, не повинен бути ображеним чи відчути дискомфорт. Адже Полтава має запам’ятатися їм, як центр туризму, місто високої культури і духовності» – сказано у зверненні.

За даними мерії, активісти націоналістичного спрямування за підтримки керівників ОДА та деяких народних депутатів хочуть «спровокувати другу Полтавську битву». “Це треба розцінювати, як неповагу до історії, до полтавців та наших гостей. Схаменіться!” – зазначив мер.

Джерело: ІА “Новини Полтавщини”.Ваш коментар

 • Громадське голосування

  Чи маєте Ви довіру до теперішньої влади?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...
 • Останні записи

 • Архіви

 • Анонси

  19.08.2010
  Акція до Дня Незалежності. Старт Всеукраїнської кампанії "Прапор"
  19.08.2010
  Вишиванковий фестиваль у Одесі до Дня Незалежності
  5.08.2010
  Корольовський суд м. Житомира викликає на допит журналістку Олену Гагаузу
  31.07.2010
  Олег Осуховський про податковий кодекс на телеканалі UBC
  29.07.2010
  Суд переніс розгляд справ щодо затриманих під час акції проти приїзду патріарха Кирила

  Календар національної пам`яті
  Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація»